Koşu veya yürüyüş aktivitesi; neredeyse her ortamda, her saat diliminde uygulanabilir olması ve ayrıca herhangi bir ekstra ekipman gerekliliği olmaması nedeniyle diğer fiziksel aktivitelerden ayrılmaktadır. Koşu ve yürüyüş aktiviteleri;

  • Kas ve kemik gelişimine katkı sunar.
  • Kalp ve damar sağlığını korur.
  • Sağlıklı kilonun korunmasını sağlarken, fazla kiloların verilmesini  ve fit görüntüye ulaşmayı hedefler.
  • Zihinsel sağlığın ve özgüvenin gelişimini hedefler.
  • Zamanı verimli kullanmayı hedefler.
  • Sosyallik sağlar.

Bro’event olarak ” Yürüyebilirsen koşabilirsin “mottosuyla yola çıktığımız kurumsal koşu / yürüyüş takımları kurulması ve markaya özel kurguda gerçekleştirilen koşu / yürüyüş aktivitelerinin; planlama, yürütme ve raporlama süreçlerinin tümünü geçmiş tecrübelerimiz ve gelecek vizyonumuzla birlikte hayata geçirmekteyiz.

Neden Kurumsal Koşu Takımı Kurulmalı ? veya Koşu – Yürüyüş Aktivitesi Planlanmalı?

  • Gerçek bir takım ruhu yaratın

Ekip çalışması iş başarısında çok önemli bir rol oynar. Sorun şu ki, büyük bir işyerinde çalışanların kendilerini daha büyük ekibin bir parçası olarak görmeleri zor olabilir. Birimler kendi içlerinde çok iyi çalışabilir fakat birimler arası ilişkilerin kuvvetlendirilmesi ve geliştirilmesi adına takım ruhu oluşturmak ve geliştirmek son derece önemlidir.

Koşu veya yürüyüş aktiviteleri ile bir kurumun çatısı altında bulunan tüm çalışanlara hitap edebilir ve onları bir araya getirerek takım ruhunu ortaya çıkartabiliriz.

  • Güven ortamının oluşturulması

2015 IHG İşyeri Eğilimleri Raporu , birçok şirketin kurumsal zenginliğin üç ‘C’sine odaklandığını söylüyor: finansal sermaye, entelektüel sermaye ve insan sermayesi. Ancak rapora göre, bugünün işyeri dördüncü bir ‘C’ – güven sermayesi gerektiriyor.

Elbette güven, iletişimi ve yeni fikirler önerme isteğini teşvik etmede etkili olabilir. Güveni teşvik etmek ayrıca işletmeler için ölçülebilir faydalar sağlar. Interactive Associates’in Building Workplace Trust raporu, iş liderleri ve çalışanları arasında yüksek derecede güvenin olduğu şirketlerin, gelir artışı ve müşteriyi elde tutma dahil olmak üzere bir dizi temel hedefte diğer kuruluşlardan önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini doğrulamaktadır.

  • Eğlenceyi teşvik etmek

İşyerinde eğlenceyi teşvik etmek, stresi azaltır ve yaratıcı düşünmeye ve yenilikler önerme isteğine daha elverişli bir ortam yaratır.

İş yerinizde eğlence faktörü eksikse, örneğin hafta sonu Belgrad ormanında yapılan Koşu veya yürüyüş aktiviteleri sonrası kahvaltı veya brunch hizmeti verilebilir ve bu sayede eğlence ve sosyalleşme duygusunu yeniden canlandırabiliriz.

  • Dostluğu geliştirir

Kurumsal zorluklar, yeni ilişkiler için temeller oluşturmada ve mevcut tanıdıkları güçlendirmede son derece etkilidir. Bunun getirisi, geri bildirim almaktan ve daha geniş anlamda daha fazla işbirliği kurmaktan memnun oldukları biriyle yeni fikirleri keşfetme yeteneklerine olan güvenlerinin artmasıdır. Koşu ve yürüyüş aktiviteleri ile dostlukların oluşturulması veya pekiştirilmesi sağlanabilir.

Bro’event olarak Düzenlediğimiz Kurumsal Koşu Etkinlikleri 

Fit – TSKB

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası çalışanlarına özel olarak hazırlanmış olan personel motivasyon ve sağlıklı yaşam programıdır. Sağlıklı yaşam seminerileri ve vücut ölçümleriyle başlayan proje farklı güzergahlarda yapılan koşu aktiviteleri ile tamamlanmıştır.

Katılımcı seviyesine göre farklı tempolarda gruplar oluşturulmuş özel koşu koçları eşliğinde ve doğru bir program dahilinde gerçekleştirilen koşular mobil uygulamalarla kayıt altına alınmıştır. Koşulan mesafeler sonucunda program bitiminde yardım kuruluşlarına bağışa dönmüştür.

 

Türkiye Sinai Kalkınma Bankası Kartepe Kar Yürüyüşü

 Tskb çalışanları ile birlikte kar yürüyüşlerinin en sevilen rotalarından biri olan Kuzuyayla – Kartepe’deydik.

Türkiye Sinai Kalkınma Bankası Doğa Yürüyüşü

Tskb çalışanları ile birlikte Belgrad Ormanı’nda keyifli bir doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdik.