Koşmak bir tutkudur, tıpkı futbol gibi…

Ventus Creative ve Bro’event iş birliği ile Runarchy Koşu Kulübü, Rundamental Koşu Kulübü ve Run Urban Koşu Kulübü katılımlarıyla, 7 Ağustos pazar günü  Dekk’te gerçekleştirdiğimiz ” La Liga Kick Off Run ” koşusunda 100’ün üzerinde koşucu yer aldı.

Karşılama ve etkinlik t-shirtü dağıtımı ile başlayan etkinlik; ısınma egzersizleri ardından yapılan 4 Kilometrelik koşu ile devam etti. Koşu sonrası soğuma egzersizleri, kahve ikramları ve ödüllü yarışmaları ile katılımcılara son derece eğlenceli bir atmosfer sunmuş olduk.

Koşuyoruz çünkü: It’s not football, It’s La Liga!

LaLiga Hakkında

La Liga ya da İspanya Birinci Futbol Ligi olarak da bilinen lig, Avrupa’nın son 5 yılda 1 numaralı ligi olarak tescillenmiştir. Resmi sponsor adıyla beraber Liga Santander olarak da bilinen İspanya La Liga’nın önde gelen birçok dünyaca tanınmış kulübü vardır.

20 takımın mücadele ettiği La Liga’da takımlar birbirleri ile toplamda 38 maç oynarlar 38 maç sonucu takımlar birbirleri ile iç ve dış sahada olmak üzere toplamda iki kez karşılaşmış olurlar. Bir sezon sonucu oynanan 38 maçın ardından ligde puan olarak yapılan sıralamada son üçte yer alan takımlar herhangi bir play-off mücadelesi vermeden doğrudan ikinci lige düşerler. Bir kulübün sahibinin başka bir kulübü veya sahip olduğu kulübün bir alt ligden bir üst lige çıkma hakkı elde etmesi halinde o takımlardan hangisinin pozisyonunu koruyacağına kulübüm sahibi ya da başkanı karar verir.