Fişekhane Sailing Cup Gerçekleşti!
Spor Etkinlikleri

Fişekhane Sailing Cup Gerçekleşti!

broeditor, 7 Nisan 2022

BAUISC Spring Trophy 2022’nin 1.Etabı olan  Fişekhane Sailing Cup; 26 Mart Cumartesi günü Zeytinburnu’nda restore edilen ve “İstanbul’un yeni buluşma noktası” haline getirilen tarihi Fişekhane’nin ev sahipliğinde Bakırköy-Zeytinburnu açıklarında 50’ye yakın teknenin katılımıyla gerçekleşti.

Hava raporlarında düşük görünen ve öğleden sonra gelmesi beklenen rüzgar, yarış alanına erken geldi ve ilk yarış 12:50’de başladı.

Yaklaşık 7-9 knot arasında değişen rüzgar başlayan ilk yarışta, kıyasıya bir mücadeleye tanıklık edildi.

Rüzgarın kuvvetini 10 knotlara çıkardığı saat 14:00 civarında ise Organizasyon Komitesi 2.yarışın hazırlıkları için anons geçti.

Fişekhane Sailing Cup’ın 2.yarışı da aynı gün saat 14:10’da start aldı.

Birçok kurumsal şirket takımıyla birlikte, bireysel ve hobi amaçlı yarışanlara ev sahipliği yapan Fişekhane Sailing Cup, bu yıl İstanbul’daki ilk yat yarışı olma unvanını elde etti.

Kalabalık bir filo ile tarihi yarımadanın arka fonda olduğu yarışları sahilden birçok İstanbullu da takip etme fırsatı yakalarken, denizdeki basın teknesinden de yarışı izlene fırsatı elde edildi.

IRC-0-1-2-3-4 ile Sportsboat ve Gezgin sınıflarının, Zeytinburnu-Bakırköy sahilinde kurulan şamandıra parkurunda yarıştığı bu büyük mücadelenin kazananlarına, Fişekhane’de gerçekleştirilen ve İstanbul’daki yarış sezonunun ilk ödül töreninde ödülleri takdim edildi.

Ödül takdiminin ardından, tüm gün denizde büyük bir mücadele ile yarışan yelkenciler canlı müzik eşliğinde eğlenme fırsatı elde ettiler.

BAUISC Spring Trophy’nin ikinci etabı ise 9-10 Nisan tarihlerinde Kalamış-Caddebostan parkurunda gerçekleşecek.

7 farklı sınıfın yarıştığı Fişekhane Sailing Cup’ın kazananları ise şu şekilde:

IRC 0 Sınıfı 1.si ASTERISK

IRC 1 Sınıfı 1.si ANGELS OF CMC HOLDING-GOBLIN

IRC 2 Sınıfı 1.si HELLY HANSEN CHEESE

IRC 3 Sınıfı 1.si SHELL ALİZE

IRC 4 Sınıfı 1.si KS GLOBAL YELKEN AKADEMİSİ

Sportsboat Sınıfı 1.si ORIENT XS

Gezgin Sınıfı 1.si METALEKS PUFF