Bro’event Spor Organizasyonları ve Adalar Kültür Derneği iş birliği ile İstanbul Adaları’nın en büyüğü olan Büyükada’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Büyükada Koşusu’nun bu yıl startı 13 Mart Pazar günü verildi. Tarihi Ada’da Türkiye’nin her yerinden koşu severlerin eğlence ve kıyasıya mücadele için bir araya geldiği Büyükada Koşusu yüzlerce sporcunun katılımıyla, İstanbul’da etkili olan kar yağışına rağmen çoşku ve heyecan içinde gerçekleştirildi. Büyükada’yı bir spor turizmi destinasyonu haline getirmeyi hedefleyen Büyükada Koşusu, bu yıl da İstanbul’da beklenen yoğun kar yağışına rağmen keyifli bir pazar sabahında sporseverleri buluşturdu. Türkiye’nin farklı noktalarından bir çok koşu grubunun da katıldığı Büyükada Koşusu, koşu severlere yılın en unutulmaz koşu deneyimlerinden birini yaşattı.

10 Farklı Ülkeden Yüzlerce Koşucu Yarıştı

Yarım Ada Turu (5.5 Km), Tam Ada (11.1Km) ve İki Ada Turu (22.2 Km) Parkuru olmak üzere üç farklı mesafede gerçekleştirilen Büyükada Koşusu’nun sonunda; Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Adalar Kent Konseyi Başkanı İskender Özturanlı’nın katılımlarıyla gerçekleşen ödül töreninde farklı yaş kategorilerinden toplam 90 yarışmacıya başarı plaketleri verildi. Adalar Belediyesi’nin destekleri ve Adalar Kültür Derneği ile bro’event iş birliğinde düzenlenen ve Türkiye’de gelenekselleşen en önemli koşu organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyan Büyükada Koşusu, Türkiye’nin yanı sıra 10 farklı ülkeden koşucuya ev sahipliği yaptı. Büyükada’nın spor kültürüne de katkı sağlamak vizyonuyla düzenlenen ve sponsor markaların etkinlikleriyle Tarihi Ada’ya önemli hareket getiren Büyükada Koşusu, koşu severlere 2022 yılında da keyifli anılar biriktirdi.

Büyükada Koşusu 2022 etkinlik videomuzu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Başta koşucular olmak üzere bizi yalnız bırakmayan sponsorlarımız; MG Türkiye, Decathlon Türkiye, SSN Sports, Aygaz, Pürsu, Life on Concept, Medicana, İmageus’a, bizlere destek veren; Adalar Belediyesi, Adalar Kaymakamlığı ve Türkiye Atletizm Federasyonu’na teşekkür ederiz.