İstanbul Maraton ve Spor Fuarı’nda Labirent Oryantiring
Spor Etkinlikleri

İstanbul Maraton ve Spor Fuarı’nda Labirent Oryantiring

broadmin, 18 Kasım 2021

43. N Kolay Maraton İstanbul Koşusu öncesinde her yıl düzenlenen İstanbul Maraton ve Spor Fuarı, 4-5-6 Kasım tarihleri arasında Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat merkezinde gerçekleşti. Fuar girişinde geniş güvenlik önlemleri ile birlikte Covid 19 önlemleri kapsamında aşı kartı kontrolü yapıldı.

Yerli ve yabancı birçok sporcu ve spor severin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda  çeşitli söyleşiler, egzersizler ve dans şovları gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşları ve belediye temsilcileriyle birlikte yurtdışından gelen bir çok organizasyon da fuarda stant açarak ülkelerinin spor etkinliklerini tanıttı. N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda koşacak olan sporcuların çok büyük bir bölümü yarış kitlerini fuarda aldılar.

Bir çok sportif alanda faliyet gösteren Bro Event ekibi olarak labirent oryantiring parkuru ile biz de Maraton ve Spor Fuar’ında yerimizi aldık. Labirent oryantiring her yaş grubundan katılımcının yapabileceği bir yön bulma çalışmasıdır. Katılımcıların en kısa sürede labirent içerisindeki noktalara ulaşılması amaçlanır. Burada hızlı koşmaktan daha önemli olan şey haritayı doğru okuyabilmektir. Fuara özel hazırladığımız üç farklı yetişkin haritası ve bir çocuk haritası ile fuar misafirlerinin hem oryantiring sporunu deneyimlemesini hem de eğlenceli vakit geçirmesini sağladık.