Yeni bir yıl yeni bir proje; Firmathlon
Spor Etkinlikleri

Yeni bir yıl yeni bir proje; Firmathlon

broadmin, 7 Ocak 2019
bro’event olarak atletizm, futbol, oryantiring, yelken başta olmak üzere bir çok branşta sportif etkinlikler planlayıp yönetiyoruz. Spor iletişimi yapmak isteyen markalara özel hazırladığımız bu etkinlikler aracılığı ile elde ettiğimiz tecrübeyi son yıllarda kurumları harekete geçirmek için kullandık.
Çeşitli kurum ve kuruluşlar için koşu kulüpleri, oryantiring takımları, futbol turnuvaları gibi uzun soluklu projeler hazırlayıp yönetmenin yanı sıra, yoga, trekking, bisiklet, kürek, yelken deneyimi gibi günübirlik sportif motivasyon etkinliklerini de hayata geçirdik.
Kurumsal firma çalışanları arasında koşan, yüzen, yelken yapan; tenis, masa tenisi, basketbol, futbol oynayan kitleleri gördükçe tıpkı olimpiyatlardaki gibi çok sporlu bir etkinlik planlayıp kişilerin olimpiyatlarda “ülkelerini temsil etme” mantığını, “şirketlerini temsil etme” olarak uyarlamak firmathlon fikrini doğurdu.
bro’event proje havuzunda bekleyen bu fikir, ekibin Tijen Mergen ile tanışması ile tekrar gündeme geldi. 
Tijen Mergen, çalışan mutluluğunun kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere pek çok kuruma danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmeti sunmaktadır.  “Spor benim hayatımda da  özelikle 50 yaşımdan sonra çok önemli hale geldi ve bende yarattığı farkı, enerjimdeki artış seviyesini,  ve motivasyonu görünce ülkemizdeki amatör spor faliyetlerinin artırılması gerektiğini özellikle iş hayatının yoğun temposuna kapılan ve kendilerine vakit ayırmayı ihmal eden kurum  çalışanlarını  spora teşvik etmeyi misyon edindim.” diyen Tijen Mergen İş hayatının yoğun temposundaki şirket çalışanlarını Aktif Yaşama teşvik etmek amacı ile 2014-16 yılları arasında Indoor Cup isimli şirketler arası salon atletizmi oyunlarını düzenlemiştir.
Indoor Cup ve Firmathlon’un birleşmesi sonucu 24 Mart 2019’da Ataköy Kapalı Atletizm Salonu’nda düzenlenecek ilk etkinlikte kurum çalışanları 8 farklı atletizm branşında mücadele edecekler. Sonraki yıllarda masa tenisi , yüzme, yelken, kürek, tenis gibi olimpik branşlarında eklenmesi ile“ Firmathlon; Firmalar Arası Olimpiyatlar” projemiz hayat bulmuş olacak.