Afrika’nın güney ucundaki mucize şehir Cape Town !
Spor Etkinlikleri

Afrika’nın güney ucundaki mucize şehir Cape Town !

halil, 28 Aralık 2018

2018 yılı F5WC Türkiye finalleri neticesinde şampiyon takım ülkemizi temsil etmek adına, Dünya Finallerinin gerçekleştirileceği ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne gitmek için hazırlıklara başladık.

Şampiyonanın ülkesi Güney Afrika olunca takım ve bizler biraz endişe içinde olmadık değil. Afrika , açlık ve susuzluk, kapkaç, adam kaçırma ve adam öldürme gibi bir çok suç oranın oldukça yüksek olduğunu duymuştuk. Ancak bir şeyi gözden kaçırmıştık. Orası Afrika’nın sıradan bir şehri değil, orası Cape Town’dı!

Daha uçaktan iner inmez sizi karşılayan gümrük polislerinin sempatikliği ülkenin insanlarının sıcaklığını ilk andan hissediyorsunuz. Özel servislerimizle otelimize geçerken şoförün yardım severliği ve sıcak kanlılığı ile bu duygu ikiye katlanıyor. Bu güzel karşılamalar sonrası takımımız dinlenme sürecine geçiyor ve bir gün sonraki özel video görselleri fotoğraf çekimleri için hazır oluyoruz. Ülkemize özel formalarımız ile yaptığımız eğlenceli çekimler sonrası artık sırada futbol zamanı.

Tam 32 ülke,birbirinden farklı diller, renkler, ırklar ama herkes tek bir amaç için orada 5’e 5 amatör futbolda Dünya Şampiyonu olabilmek. Güzel bir şanstır ki açılış maçı Türkiye’mizin oldu ve Fas ile mücadelrmizi ettik. Ama üzücü bir başlangıç olarak gruptaki ilk maçımızda mağlup olduk. Daha sonra ikinci maçta Zlatan’ın memleketi İsveç rakibimizdi. Mutlak galibiyet parolası ile çıktığımız maçta 10-3 gibi net bir skorla galip gelerek gruptan çıkabilmek için sadece minik Afrika ülkesi Maritus ile berabere kalmak bile yetecekti. Ancak hesaplar istediğimiz gibi tutmadı ve tek farkla yenilerek grup aşamasından yukarıya çıkamadık.

Futbolda istediğimizi alamayınca moralleri düzeltmek ve Cape Town’ın güzelliklerine yakından bakabilmek için takım halinde gezilerimize başladık. Dünyanın belki de hiç bir yerinde deneyimleyemeceğiniz Penguenlerle yüzme keyfine eriştik. Evet yanlış okumadınız PENGUENLER. İnsanlara oldukça alışmışlar ve sahilde siz onlara zarar vermeye çalışmadıkça birlikte keyif içinde yüzüyorsunuz. Table Mountain ( Masa Dağı ) , Botanik Park ve Şarap Bağları ziyaretleriyle, Cape Town ‘ın az bir kısmını gezebilmiş olduk. Doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Cape Town için diyebileceğimiz kesinlikle gidip görülmesi ve en az 2 hafta ayırılması gereken muazzam bir şehir.

Turiste verdikleri değerle, sıcakkanlı insanlarıyla, doğa güzellikleri ile bizleri etkisi altına alan Cape Town şehrine 2019 yılı Eylül ayında tekrar Dünya Finalleri için gidiyor olacağız. O vakte kadar tüm futbol severler hazırlıklarınızı yapın ve F5WC Türkiye elemeleri için bizleri takipte kalın.

F5WC Nedir?

32 ülkede aynı ayna düzenlenen Dünya’nın en geniş katılımlı 5’e 5 amatör futbol turnuvasıdır. Türkiye’de tüm organizasyonu bro’event tarafından gerçekleştirilen özel amatör bir futbol turnuvasıdır.