Bizim Mutfak

Büyükada Gece Koşusu

buyukadagece_logo

Bro’event ve Adalar Kültür Derneği işbirliğiyle 2019 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen Büyükada Koşusu; Konumu, doğası ve büyülü güzellikleri ile koşucular tarafından yoğun talep gören bir organizasyon haline gelmiştir. 2019 yılında gündüz koşusu olarak gerçekleştirdiğimiz Büyükada Koşusu’nun 2.cisini 10 Temmuz 2021 tarihinde “Büyükada Gece Koşusu” olarak yaklaşık 1000 sporcunun katılımıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Büyükada Koşusu’nda 5 Km, 10 Km ve Yarı Maraton kategorilerinde yarışan sporcular sadece birbirlerini geçmek ve parkuru en erken şekilde bitirmek amacıyla değil aynı zamanda Türkiye’de ilk defa uygulanan “Parkur içerisinde parkur” etabımız ile dayanıklılıklarını ve süratlerini ölçümleyebilme şansı bulmuşlardır.

Büyükada Gece Koşusu’nda Farklı bir konsept yaratma düşüncesi ile yola çıkmış olduğumuz “ Parkur içerisinde parkur” fikri sayesinde yarışın tüm parkurlarındaki son 1 kilometresinde sporcuları 200 metrelik Pürsu Eşsiz Parkuru karşıladı. Tüm parkurların ortak etabı olan bu özel etap Türkiye’de koşulan yarışlar içerisinde de bir ilk olma özelliği taşıyor. Tüm sporcular kategori gözetmeksizin 200 metreyi en hızlı koşmak için eşsiz bir deneyimi yaşadılar.